Znakomite płyty konstrukcyjne

Bardzo często we współczesnym budownictwie wykorzystuje się najróżniejsze materiały kompozytowe. Przyjmują one najczęściej postać płyt o bardzo różnym składzie. Jednym z rodzajów są płyty warstwowe o charakterze konstrukcyjno – izolacyjnym z rdzeniem wykonanym z poliizocyjanouretan określany w skrócie PIR.

Najlepsza na rynku płyta warstwowa

płyty warstwowe pirNowoczesne płyty warstwowe PIR to znakomity materiał konstrukcyjny i izolacyjny. Swoje znakomite właściwości zawdzięczają rdzeniowi wykonanemu z lekkiej i bardzo odpornej pianki PIR. Jest to tworzywo, które nie ulega degradacji pod wpływem czynników klimatycznych, chemicznych i biologicznych. Pod względem odporności na działanie ognia również przewyższa inne materiały stosowane do budowy rdzenia. Budowa płyty warstwowej PIR opiera się oprócz rdzenia na okładzinach wykonanych z wysokiej jakości blach stalowych falistych, trapezowych lub płaskich. Rdzeń i blachy łączone są ze sobą trwale na liniach produkcyjnych. Podczas procesu produkcji w bocznych krawędziach wykonuje się frezowania ułatwiające montaż oraz zapewniające szczelne połączenie bez mostków termicznych. Producenci oferują płyty warstwowe PIR w kilku grubościach co pozwala na jak najlepsze dostosowanie do potrzeb konstrukcyjnych. Płyty tego rodzaju służą do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych obiektów, do wykonywania dociepleń suchych elewacji oraz do wykonywania znakomitych pokryć dachowych. 

Jest to materiał bardzo powszechnie stosowany do wznoszenia lekkich obiektów halowych różnego przeznaczenia. Znakomite panele wykorzystuje się również do budowy budynków inwentarskich, mroźni oraz chłodni. Zaletą płyt warstwowych PIR jest niska waga co sprawia, że obiekty można posadowić na gruncie o małej zwięzłości w przeciwieństwie do technologii tradycyjnych.