Zdrowe białko konopne

W naszych organizmie w każdej chwili dochodzi do setek tysięcy przeróżnych procesów życiowych, o których nawet nie mamy świadomości. Jednak pewne jest, że w większości z nich bierze udział białko, dlatego jego codzienne dostarczanie jest tak ważne.

Z czego pochodzą białka konopne?

białko konopne 1 kgBiałko obok węglowodanów i tłuszczów jest składnikiem odżywczym, który musi być dostarczany do organizmu każdego dnia. Przeciętne dzienne zapotrzebowanie na ten składnik wynosi około jednego gama na kilogram masy ciała. Można to robić na różne sposoby, ale najlepiej dostarczać je z pożywienia. Białko może być pochodzenia zwierzęcego – mięso czy jaja oraz roślinnego – soja, kukurydza, ryż, groch czy fasola. Wśród roślinnych, na szczególną uwagę zasługuje białko konopne, które wytwarzane jest z konopi siewnej, której podgatunkiem są konopie indyjskie. Warto wiedzieć, że białko konopne nie posiada właściwości psychotropowych i może być bezpiecznie stosowane niemalże przez wszystkich. Jeżeli chcemy zrobić sobie za jednym razem duży zapas, to warto wybrać białko konopne 1 kg, gdzie wystarczy nam ono na około dwa – trzy miesiące stosowania. Trzeba zauważyć, że białko konopne jako jedno z nielicznych jest wytwarzane w niskich temperaturach, przez co nie traci ono swoich cennych wartości odżywczych. Zawiera sporo błonnika, przez co zapewnia uczucie sytości na długie godziny.  Z tego względu jest ono polecane osobą na diecie odchudzającej. Jako jedyne z białek roślinnych, białko konopne ma status pełnowartościowego białka.

Białka roślinne są przeważnie stosowane przez sportowców i osoby aktywnie uprawiające sport, ponieważ w ich przypadku zapotrzebowanie na białka jest znacznie większe niż u przeciętnej osoby. Ponadto forma proszku jest bardzo praktyczna, przez co łatwo białko przygotować do spożycia.