Wybór łóżka kontynentalnego

Sypialnia dla każdego z nas powinna być miejscem, gdzie możemy w ciszy i spokoju odpocząć po ciężkim dniu. Nie powinno w niej zbyt wiele mebli, ale na pewno musi być wygodne łóżko dopasowane dla indywidualnych potrzeb i ilości osób na nim śpiących.

Czy łóżko kontynentalne jest wygodne?

łóżka kontynentalne 180x200W każdym łóżku najważniejszym elementem jest materac, ponieważ to na nim bezpośrednio śpimy. Jeżeli chodzi o ramę i całą obudowę łóżka, to jest ona ważna pod względem wizualnym i funkcjonalnym. Jeżeli nie mamy zbyt wiele miejsca w sypialni na przechowywanie rzeczy, to koniecznie trzeba rozważyć opcję zakupu łóżka z pojemnikiem na pościel. Dla osób, które potrzebują nie za duże i nie za małe miejsce do spania dla dwóch osób, to dobrym pomysłem będą łóżka kontynentalne 180×200, które są dostępne w wersji z pojemnikiem lub bez. Możemy je kupić oddzielnie, jako samą ramę, w komplecie z materacem lub jako część zestawu mebli do sypialni. Klienci często dobierają do łóżka kontynentalnego szafeczki nocne, które są praktycznym uzupełnieniem wyposażenia każdej sypialni. To co wyróżnia łóżka kontynentalne od innych rodzajów, to typowy kształt skrzyni, w której umieszczony jest materac. Z zewnątrz wszystkie boki są pokryte tapicerką, która najczęściej jest skórzana lub welurowa. Takie obicie nadaje mu unikalnego i eleganckiego charakteru, który zarazem jest klasyczny i dzięki temu pasuje do większości wnętrz. Łóżko w rozmiarze sto osiemdziesiąt na dwieście centymetrów jest zaliczane do dużego podwójnego.

Tego typu łóżka są w ostatnim czasie bardzo często wybierane, ponieważ są funkcjonalne i wygodne. Są zabudowane do samej podłogi, zatem nie ma problemu z odkurzaniem pod łóżkiem. Zagłówek pokryty tapicerką stanowi doskonałą ochronę ściany przed zabrudzeniem.