Wybieramy idealny materac do spania

Człowiek śpiąc średnio po osiem godzin dziennie przesypia około dwie trzecie swojego życia, a to bardzo dużo, dlatego warto zadbać o zdrowy i spokojny sen, dzięki któremu rano obudzimy się radośni i wypoczęci co da nam siły na cały dzień. Z kolei jeśli będziemy się co chwilę budzić może się okazać, że mamy źle dobrany materac.

Na co zwracać uwagę przy wyborze materaca?

sleepmed - materaceZazwyczaj wybierając sleepmed – materace kierujemy się odpowiednimi rozmiarami by pasował do naszego stelaża a także jego ceną. A to nie jest najlepsze podejście, ponieważ materac powinien zostać dobrany do naszego wieku, wagi, wzrostu a także budowy ciała. Bardzo ważnym zadaniem, które powinien spełniać każdy materac jest odpowiednie potrzymanie naszego kręgosłupa. Jeśli nie będzie ono spełnione a w niektórych miejscach będzie zbyt twardo lub zbyt miękko będzie nas bolał kręgosłup. Z czasem możemy nabawić się wady postawy, gdyż nasz kręgosłup podczas snu będzie w nienaturalnej pozycji. Oprócz tego ważne jest również dobranie odpowiedniej twardości materaca a także materiału, którym jest wypełniony. Obecnie na rynku znajdziemy kilka rodzajów wypełnień i mogą to być sprężyny, pianka bądź lateks. Każde z nich ma swoje wady i zalety dlatego w zależności od naszych upodobań oraz twardości materaca dla każdego z nas może być odpowiedni inny materac lub jego wypełnienie. Najważniejsze jest to, aby spełniał on swoje podstawowe zadanie i żeby nam się wygodnie na nim spało.

Jeśli nie wiemy na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, to warto wybrać się do sklepu, w którym będziemy mogli uzyskać cenne wskazówki, dzięki którym już za pierwszym razem, uda nam się wybrać odpowiedni rodzaj materaca. Na rynku jest coraz więcej sklepów, w których specjaliści starają się pomóc w wyborze.