Wózek inwalidzki – zakup czy wynajem?

Wypadki chodzą po ludziach. Niektóre z nich wiążą się z mniejszymi uszczerbkami na zdrowi, inne z kolei z większymi, które niosą ze sobą konieczność używania kul czy wózków inwalidzkich. Wówczas rodzi się w głowie pytanie skąd wziąć pieniądze na zakup sprzętu? Całe szczęście nie zawsze zakup jest konieczny – istnieją bardziej ekonomiczne rozwiązania. 

Kiedy warto wynająć wózek inwalidzki? 

wynajem wózków inwalidzkichWypożyczalnie, które oferują wynajem wózków inwalidzkich możemy spotkać w każdym większym mieście. Zwykle koszt wynajmu obejmuje jeden miesiąc i wynosi do 100 zł. Jest to naprawdę rozsądna cena biorąc pod uwagę ile kosztuje nowy wózek inwalidzki. Jeśli więc jesteśmy skazani na wspólne kilka miesięcy z tym sprzętem, to właśnie wynajem będzie najlepszym rozwiązaniem. W przypadku wynajmu możemy nawet pozwolić sobie na wybór wózka z wyższej półki – koszt wynajmu i tak będzie niewielki w porównaniu do tego ile byśmy zapłacili za zakup. Wypożyczenie wózka nie jest jednak tylko i wyłącznie rozwiązaniem po które sięgają osoby borykające się ze schorzeniami uleczalnymi czy złamaniami. Bardzo często niepełnosprawni, którzy mają przed sobą całe życie spędzone na czterech kółkach także kierują się w stronę wypożyczalni. Zastanawiasz jaki jest sens, skoro i tak będą musiały kupić sprzęt na wyłączność? Dzięki możliwości wynajmu dowolnego modelu osoby te mogą się przekonać, który z nich będzie dla nich najbardziej odpowiedni. Skoro mają spędzić resztę życia na wózku logiczne jest, że warto wybrać model, który zapewni im największy komfort. 

Zakup wózka inwalidzkiego na okres rekonwalescencji nie jest zbyt dobrym pomysłem. Wiele osób kupiło sprzęt pod wpływem chwili nie wiedząc, że istnieją wypożyczalnie. Taki krok to nie tylko spory wydatek, ale także problem po wyleczeniu. W końcu gdzie przechowywać wózek mieszkając w niewielkim domu?