Wolnowisząca roleta okienna

Rzeczą zupełnie normalną jest to, że urządzając swój dom lub mieszkanie, poza jego umeblowaniem, myślimy także o takich rzeczach jak coś, czym możemy przysłonić okna, chociażby po to, aby osłonić się przed promieniami słonecznymi lub uzyskać trochę prywatności. Niektórzy decydują się na zasłony, ale rolety są dużo lepszym rozwiązaniem.

Wolnowisząca roleta na okno

rolety wolnowisząceRolety dużo lepiej wpisują się w nowoczesny wystrój wnętrza, wszystko razem ze sobą dużo lepiej współgra, niż w przypadku, gdy w oknach zawiesimy firanki i zasłony. Wybór bardzo często pada na rolety wolnowiszące, ponieważ są one bardzo łatwe w montażu. Każda z rolet jest niezależna od siebie, więc ich montaż jest dużo prostszy. Montażu możemy dokonać poprzez przyklejenie rolety do górnej części okiennej ramy. Sam mechanizm rolety jest bardzo prosty, dzięki temu jest prawie bezawaryjny, a nawet jeśli się już zepsuje, to jego naprawa jest naprawdę bardzo łatwa. Materiał użyty do wyprodukowania części rolety, która ma za zadanie przysłaniać okno, jest bardzo wytrzymały na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dość gruby materiał uniemożliwia przedostawanie się promieni słonecznych do wnętrza, pozwala to na zachowanie niższej temperatury wewnątrz mieszkania, nawet jeśli na zewnątrz jest ponad trzydzieści stopni Celsjusza. Rolety dostępne są w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki temu możemy je dobrać pod kolor ścian lub mebli. 

Rolety możemy kupić w każdym większym sklepie z branży remontowej, a także przez internet. Wybrać możemy sobie nie tylko kolor, ale też rozmiar rolety. Jeśli okna w naszym domu lub mieszkaniu są w standardowym rozmiarze, to bez najmniejszych problemów dopasujemy do niego roletę. Za jedną roletę zapłacimy od pięćdziesięciu do stu złotych.