Unikalne zaproszenia ślubne

Dla wielu przyszłych nowożeńców, dzień ślubu jest wyjątkową okazją, która wymaga specjalnej oprawy. Narzeczeni chcą, aby uroczystość przebiegała zgodnie z planem i każdy był zadowolony. Nie zawsze jest to możliwe, zatem lepiej skupić się na rzeczach, nad którymi mamy pełną kontrolę.

W jakiej formie powinno być zaproszenie?

zaproszenia ślubne otwieraneRodzaj imprezy decyduje o tym, jakie należy zastosować elementy wystroju, menu dla gości czy jakie wybrać miejsce na jej organizację. Podobnie jest w przypadku zaproszeń, które powinny nawiązywać do okoliczności, a najlepiej aby zawierały motyw przewodni uroczystości. Jeżeli organizujemy Baby Shower, to warto zamieścić na zaproszeniu dzidziusia, smoczek czy małe buciki w kolorze przypisanym danej płci. W przypadku ślubu, przyszli nowożeńcy najczęściej umieszczają na nich kwiaty, obrączki czy nawet własne zdjęcia. Mogą one mieć przeróżny kształt, kolor czy formę. Najczęściej wybierane są zaproszenia ślubne otwierane, ponieważ wystarczy je włożyć do odpowiedniej koperty i wręczyć konkretnej osobie. Taka forma jest bardzo elegancka i adekwatna do każdej okazji. Zaproszenia są drukowane na specjalnym papierze, który posiada wymaganą sztywność, dzięki czemu są one trwałe i będą dobrze wyglądać. Otwierane zaproszenie można także przewiązać gustowną kokardą, sznureczkiem lub tak jak to było wspomniane, włożyć do koperty. Jeżeli chodzi o styl samego zaproszenia, to może on być klasyczny z minimalną ilością dodatków, glamour z brokatem i błyszczącymi kokardami lub ekologiczny z naturalnych surowców.

Poza wyglądem zaproszeń, trzeba też zadbać o ich treść. Firmy specjalizujące się w ich tworzeniu i drukowaniu, dysponują gotowymi szablonami, które wystarczy uzupełnić o dane gościa i adres miejsca uroczystości. To znacznie ułatwia ich przygotowanie.