Sprawdzone panele słoneczne

Produkcja energii elektrycznej w naszym kraju opiera się przede wszystkim o wykorzystywanie ciepła. Aż osiemdziesiąt procent energii elektrycznej jaka produkowana jest w Polsce powstaje przez spalanie węgla lub też biomasy w elektrowniach cieplnych. Warto jednak zauważyć, że obecnie mamy wiele innych możliwości związanych z produkcją prądu. Można to robić nawet samodzielnie.

Wydajne systemy fotowoltaiczne

instalacje fotowoltaicznePrąd można wytwarzać na wiele różnych sposobów. Nie jest powiedziane, że musimy być w pełni zależni od elektrowni. Coraz częściej usłyszeć można na temat produkowania energii elektrycznej przy udziale promieni słonecznych. Rozwiązania tego typu pozwalają na produkowanie energii na potrzeby pojedynczych gospodarstw. Instalacje fotowoltaiczne składają się przede wszystkim z paneli fotowoltaicznych. Za najbardziej wydajne wersje tych paneli uznawane są panele monokrystaliczne. Takie panele można poznać w dużym stopniu już po samej kolorystyce. Panele te są koloru czarnego lub też ciemnogranatowego. Wyróżniają się one w dużym stopniu tym, że z biegiem lat nie spada wydajność takich paneli. Żywotność paneli fotowoltaicznych w klasycznych wydaniach może spadać nawet 5 procent w ciągu jednego roku. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że producenci paneli słonecznych gwarantują swoim klientom, że po piętnastu latach użytkowania panele będą przejawiały efektywność nie mniejszą niż 80%.

Ogólnie rzecz biorąc fotowoltaika to rozwiązania, które pozwalają na generowanie naprawdę sporych oszczędności. Początkowo wydawać się może, że rozwiązania tego typu są bardzo kosztowne. Niemniej jednak jeśli dostrzeżemy jak bardzo spadną koszty związane z utrzymaniem domu po zamontowaniu fotowoltaiki to zauważymy, że inwestycja tego typu bardzo szybko na siebie zarobi.