Serwetka do zdobienia to nie wszystko

Oryginalny prezent prosto od serca to zazwyczaj przedmiot, w którego stworzenie angażujemy swój czas. Zazwyczaj są to rękodzieła. I wbrew pozorom nie trzeba mieć wielkich umiejętności manualnych, aby stworzyć coś pięknego. Istnieją proste techniki, takie jak decoupage, które pozwalają na zamienienie przedmiotów codziennego użytku na niezwykłe dzieła sztuki.

Piękne przedmioty z techniką decoupage

ozdoby drewniane do decoupagePrezent wcale nie musi być drogi, aby sprawił drugiej osobie dużo radości. Tak naprawdę liczy się intencja i to, ile serca wkładamy w podarunek. Najcenniejsze upominki to te zrobione samemu. Nie trzeba wcale wielkich uzdolnień plastycznych, aby stworzyć coś pięknego. Istnieje prosta technika decoupage, polegająca na naklejaniu kawałków papierów lub serwetek na różnego rodzaju powierzchnie. Przykładowo, można zakupić w specjalistycznych sklepach drewnianą szkatułką i ozdobić ją według własnego pomysłu. Jeżeli samo naklejenie serwetki wydaje się nam zbyt proste, można pomyśleć o urozmaiceniach. Są nimi na przykład ozdoby drewniane do decoupage, których naklejenie tworzy wypukłe kształty na powierzchni. Serduszka, kwiatki czy na przykład jakieś napisy oklejamy po doczepieniu do powierzchni serwetkami. Albo dla odmiany można je pomalować farbą. Technikę decoupage wykorzystuje się praktycznie do wszystkiego. Tworzy się wazony, świeczniki, kartki okolicznościowe, ramki czy jakiekolwiek przedmioty do użytku codziennego. Wiele osób traktuje swoją pasję jako możliwość dodatkowego zarobku. 

Piękne przedmioty oklejone serwetkami z zastosowaniem techniki decoupage są pomysłem na prezent czy też na stworzenie pięknych ozdób do domu. Producenci co rusz wymyślają nowe dodatki w celu urozmaicenia tej techniki zdobienia. To, jak się wykorzysta te ozdoby zależy tylko i wyłącznie od naszej kreatywności.