Samochodziki do odpychania nogami

Maluchy uwielbiają ruch i dążą do niego od najmłodszych lat. Już niemowlakowi sprawia wielką frajdę wierzganie rączkami i nóżkami, a potem stawianie pierwszych kroków. W rozwoju motorycznym możemy dziecku pomów, przez dawanie mu specjalnych zabawek.

Jak wyglądają samochodziki dla najmłodszych?

samochodzik do odpychania nogamiDzieci, które rozpoczęły już przygodę z chodzeniem, za pewne ćwiczą tą umiejętność bez wytchnienia. Nic w tym nie ma dziwnego, bo dziecko zaczyna poznawać świat z zupełnie nowej perspektywy. Na tym etapie możemy dziecku uatrakcyjnić zwiedzanie świata. Kiedy będzie już w stabilnie chodziło, to warto mu dać samochodzik do odpychania nogami, na którym może jeździć po pokoju, na podwórku, czy na spacerze z rodzicami. Pojazd jest wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które w razie wywrócenia się na dziecko, nie wyrządzi mu krzywdy, bo jest bardzo lekkie. Popularne jeździki są w kształcie przyjaznych zwierzątek, które dzieci bardzo lubią. Są bardzo kolorowe i przyjemne dla oka. Samochodzik jest idealnie wyważony i posiada zabezpieczenie przed przewróceniem się do tyłu. Dziecko siedzi w nim na odpowiednio wyprofilowanym siedzisku z oparciem, a nóżki położone na ziemi są lekko ugięte. Aby umilić dziecku jazdę na nim, został on wyposażony w funkcje odtwarzania wesołych melodii i ciekawych dźwięków umiejscowionych na kierownicy. Siedzenie, pełni też funkcję małego schowka na przeróżne skarby małego brzdąca. W razie potrzeby, za plecami dziecka znajduje się rurka teleskopowa za którą rodzic może prowadzić samochodzik.

Jest to świetny pomysł na pierwszy ruchomy pojazd dla malucha, bo poza zabawą i wrażeń jakich niewątpliwie dostarcza maluchowi, ćwiczy jego mięśnie nóg w trakcie odpychania się. Oczywiście jazda na nim wymaga sporo wysiłku od dziecka.