Przyłącza gazowe a ogrzewanie

W miejscowości w której kupiłam dom nie było dobrego ogrzewania. Poprzedni właściciel używał wielkiej butli z gazem, która zagracała podwórko i wyglądała fatalnie. Na szczęście okazało się, że będzie możliwość podłączenia się do globalnej sieci gazowej, a butla może zostać zabrana przez firmę, która ją stawiała.

Przyłącza gazowe wykonają profesjonaliści

przyłącza gazowe ŚląskSamodzielnie jednak tego wykonać się nie da. Potrzebni są specjaliści którzy wykonają przyłącza gazowe Śląsk. Oni najpierw zadbają o pomiary, wytyczą ,,ścieżkę” do wykopu rur gazowych i zadbają o toby całość instalacji była szczelna. Trzeba się podpiąć pod miejski gazociąg i przyłączyć go do mojego domu. Na gaz miałam ogrzewanie, zarówno wody, jak i powietrza. Wybrałam także elektryczno-gazową kuchenkę. Piekarnik był elektryczny, ale płyta gazowa. Nawet jak zabraknie prądu to nadal będę mogła gotować. W małych miejscowościach łatwo jest o przerwy w dostawie prądu, a gaz jest niezawodny. Przyłącze zapewni mi też stale ciepło, bo taka pompa ciepła bez prądu działać nie będzie. Ceny gazu nie są znowu takie wysokie jak wszyscy myślą, po prostu kojarzy im się on z niewydajnymi piecami w słabo zaizolowanych kamienicach. Kiedy skontaktowałam się z fachowcami od przyłączy to jeszcze tego samego dnia przyjechali do mnie by sprawdzić teren, gdzie znajdują się rury pod ziemią, jak i przywieźli licznik. Dogadaliśmy się w kwestii cen i daty wykonania. Ucieszyło mnie to, że przyłącza nie są rzeczą problematyczną.

Cieszę się, że wybrałam ogrzewanie gazem i kuchenkę z płytą gazową. Rachunki przychodzą do mnie w kwocie niższej, niż do moich sąsiadów którzy postawili na ogrzewanie prądem czy jakimś innym piecem. Do tej pory nie było żadnych przerw w dostawie, ani tez nic się nie zepsuło, co jest ważne.