Prezent z okazji Pierwszej Komunii

 

Przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej jest ogromnie ważnym dniem w życiu każdego dziecka. Sakrament ten wiąże się również z uroczystością, a także pamiątkami i prezentami dla dziecka. Wybór odpowiednich prezentów to nie lada wyzwanie dla rodziny i rodziców chrzestnych, bowiem warto aby był one funkcjonalne i stanowiły trwałą pamiątkę. 

Prezenty i pamiątki z okazji Pierwszej Komunii

krzyżyki srebrneWybór prezentu dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii Świętej jest niezwykle istotny zwłaszcza dla samego dziecka. Warto jednak wybrać takie, które oprócz funkcjonalności będą też niosły za sobą wspomnienia o tym ważnym wydarzeniu. Dość popularną pamiątką, którą można podarować dziecku są medaliki i krzyżyki srebrne bądź złote. Jest to pamiątka, którą dziecko będzie mogło zachować na bardzo długo i nigdy nie straci na użyteczności, w przeciwieństwie do nowego roweru czy laptopa. Oczywiście nie oznacza to, że dziecko ma otrzymać tylko pamiątkę w postaci biżuterii, jednakże warto wcześniej ustalić z pozostałymi gośćmi zakup prezentów tak, aby wśród nich znalazł się pamiątkowy naszyjnik. Poza tym najważniejsze to sprawdzić jakie są obecne potrzeby dziecka, bowiem zamiast kupować kolejny gadżet, może się okazać, że sensowniejsze okazałyby się pieniądze, ponieważ dziecko zbiera je na jakiś większy cel, który z pewnością mogłoby zrealizować przy pomocy całej rodziny. Przede wszystkim należy pomysł skonsultować z rodzicami, tak, aby obecność nowego sprzętu czy zabawki w domu nie sprawił niepotrzebnego problemu.

Dla dzieci niezwykle ważnym elementem Pierwszej Komunii Świętej są prezenty, które mają z tej okazji otrzymać. Jest to naturalne dla dziecka podejście, jednakże warto mu przypominać o prawdziwym znaczeniu tego dnia i zadbać o to, aby wśród prezentów znalazła się pamiątka, przypominająca o sakramencie przez całe życie. 

 

Opublikowany w Moda