Pościel dla dzieci polskiej produkcji

Przez pierwsze miesiące życia, noworodek większość czasu spędza w swoim łóżeczku, dlatego musi ono być wygodne i bezpieczne. Ważne jest, aby materac był twardy, bo wymaga tego jeszcze nie w pełni ukształtowany kręgosłup, oraz bawełniana pościel, antyalergiczną kołderka i płaska poduszka.

Jakiej produkcji kupić pościel dla dziecka?

polska pościel dla dzieci dwustronnaKiedy wybieramy się na spacer z dzieckiem, to koniecznie musimy zabrać jakieś okrycie dla maluszka, ponieważ małe dzieci szybciej marzną, ale też łatwo je przegrzać. Aby pościel w wózku, czy łóżeczku właściwie spełniała swoje funkcje, to musi być wykonana z bezpiecznego, lekkiego i przewiewnego materiału. Polska pościel dla dzieci dwustronna jest wykonana z bawełny i pluszowego materiału. Może być stosowana w okresie od kwietnia do września, ponieważ nie jest wtedy na tyle zimno, aby trzeba było na wózek nakładać śpiworek. W domu dziecko zawsze może spać pod pościelą bawełnianą, ponieważ w mieszkaniu jest zawsze około dwudziestu dwóch stopni Celsjusza. Na dworze do wózka trzeba mieć albo dwa komplety pościeli, albo jeden dwustronny. Gdy jest ciepło, to przykrywamy maluszka bawełnianym materiałem a gdy jest zimno, to polarową, ciepła stroną pościeli. Pościel dwustronną możemy prać tak samo jak bawełnianą, czyli w pralce w temperaturze do maksymalnie sześćdziesięciu stopni. Stronę bawełnianą możemy prasować, ale strony polarowej już nie, ponieważ tego nie wymaga. Najlepsze są polskie produkty dla dzieci, bo mamy gwarancję jakości ich wykonania, bez szkodliwych substancji.

Przed zakupem konkretnej pościeli należy dokładnie sprawdzić co producent napisał na metce, aby nie żałować zakupu. Tańsze modele pościeli czasem posiadają domieszki innych materiałów, które mogą nie służyć naszemu dziecku. Jeżeli produkcja odbywa się na terenie naszego kraju, to na pewno będzie to dobry wybór.