Pomysł na ciekawe wakacje

Jeżeli masz już dosyć oklepanych wycieczek all inclusive i siedzenia z drinkiem przy basenie, to mam dla ciebie pomysł nie tylko na najciekawsze wakacje twojego życia, ale również na niezapomnianą przygodę. Wystarczy zebrać rodzinę i, lub znajomych wsiąść na rowery i wyruszyć w świat.

Rowerem na zagraniczną wycieczkę

zagraniczne wycieczki roweroweCo jakiś czas słyszy się o tym, że ktoś przejechał cały kontynent na rowerze, albo całe wybrzeże i przychodzą nam do głowy myśli, że to musi być bardzo męczące i wymagać wieloletniego przygotowania. Pewnie coś w tym jest, ale przecież nikt nie musi od razu bić rekordów, czy porywać się z motyką na słońce. Można zorganizować sobie wycieczkę rowerową na miarę naszych potrzeb i możliwości. Można wybrać sobie kraj, który zawsze chcieliśmy odwiedzić na przykład Francję i dojechać tam koleją, czy samolotem. Na miejscu z mapą w ręku i dobrze spakowanym plecakiem lub bagażnikiem rowerowym ruszamy wytyczoną przez siebie trasą. Jeżeli będziemy mijać miejscowości turystyczne raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem noclegu na jedną noc, aby móc wypocząć i rankiem ruszyć w dalszą drogę. Takie zagraniczne wycieczki rowerowe dają wiele możliwości, nie tylko podziwiamy fantastyczne widoki, które przegapilibyśmy podróżując w inny sposób, ale również lepsze poznanie kultury danego kraju i zamieszkujących go ludzi. Taka wyprawa może być niesamowitą przygodą wspominaną później latami, albo stać się wakacyjną i jakże piękną rutyną. Moim zdaniem nie ma lepszego sposobu na poznanie innego kraju niż przemierzyć go z mapą w ręku na rowerze. Dzięki takiemu aktywnemu wypoczynkowi nie tylko naładujemy baterie, ale też lepiej poznamy siebie i naszych towarzyszy podróży.

Takie wyprawy rowerowe to świetny sposób na wakacje, jednak nie polecałabym go laikom, którzy kupią rower i na następny dzień chcieliby wyruszyć w taką podróż. Jest to raczej dla ludzi aktywnych i dobrze obeznanych z siodełkiem, którym nie straszne będą odciski na stopach.