Podatek z zagranicy rozliczysz u księgowej

Osoby pracujące na umowie o pracę poza granicami kraju muszą rozliczać się podwójnie. Trzeba złożyć zeznanie podatkowe w polskim urzędzie oraz zagranicznym – właściwym dla kraju, w którym się pracuje. Oczywiście należy pamiętać, że podatków nie płaci się podwójnie. Jeśli płacimy je za granicą to ewentualny zwrot również otrzymamy z zagranicy.

Trzeba zatrudnić księgową od zagranicznych rozliczeń

księgowa jelenia góraNie wszystkie księgowe rozliczają podatki z zagranicy. Wiele księgowych specjalizuje się jedynie w krajowych rozliczeniach. Dlatego trzeba znaleźć taką księgową, która specjalizuje się w rozliczaniu podatku z kraju, w którym się pracuje. Dzisiaj w dobie internetu znalezienie takiej osoby jest bardzo proste. Co bardzo ciekawe to każda księgowa Jelenia Góra specjalizuje się w rozliczaniu podatku z innego kraju. W każdym razie rozliczenie z polskim urzędem składa się tradycyjnie, według obowiązujących u nas przepisów. Rozliczenie składamy do ostatniego dnia kwietnia. Za granicą przepisy obowiązują różne. Trzeba po prostu wiedzieć, jak i do kiedy rozlicza się podatek w kraju, gdzie pracujemy. Kiedy już księgowa rozliczy nam dokumenty dla zagranicznego urzędu to możemy je tam wysłać pocztą albo dostarczyć osobiście. Wiadomo, że niekiedy osobiste dostarczenie jest łatwiejsze, bo przecież jest się na miejscu. Jeśli przychodzi konieczność wysłania rozliczenia za granicę pocztą to nie można zapomnieć o dołączeniu zaświadczenia o posiadaniu konta bankowego, na który ma przyjść ewentualna kwota zwrotu.

W krajach europejskich obowiązują przepisy, że podatki płaci się tylko tam, gdzie się pracuje. Nawet jeśli ma się umowę z krajowym pracodawcą, ale prace wykonuje się za granicą. O tym wszystkim najwięcej opowie księgowa, która specjalizuje się w rozliczaniu zagranicznych podatków. Warto skorzystać z takich usług i rozliczyć się prawidłowo w kraju i za granicą.