Oświetlenie pomieszczeń świetlówkami

Wiele osób z pewnością zastanawia się jakie oświetlenie wybrać do pomieszczeń w swoim domu czy biura. Niekiedy potrzebne jest jasne światło, które oświetla dużą powierzchnię i jest przyjemne dla oka. Najlepszym rozwiązaniem do dużej kuchni czy biura będą świetlówki.

Idealne oświetlenie dużych powierzchni świetlówkami liniowymi

świetlówka liniowaŚwietlówki, znane pod inną, bardziej potoczną nazwą – jarzeniówki – to lampy wyładowcze, które emitują światło poprzez tak zwany luminofor. Pierwsza świetlówki powstały już w latach trzydziestych ubiegłego wieku i do teraz cieszą się dużą popularnością. Świetlówki, w zależności od użytego luminoforu, mogą emitować różnokolorowe światła – od białego, przez żółte, niebieskie czy czerwone. Różne barwy światła można wykorzystać do dekoracji pomieszczeń w swoim domu – ciekawie oświetlony salon będzie zachwycał tym niebanalnym rozwiązaniem. Świetlówki można podzielić ze względu na kształt, jest to świetlówka liniowa, kołowa lub w kształcie litery U. Niektóre z nich mają gwint, który pasuje do każdej lampy, jak zwykła żarówka. Jednakże, świetlówki są o wiele bardziej energooszczędne, ponieważ zużywają mniej prądu i nie nagrzewają się tak bardzo w porównaniu do zwykłych żarówek. Świetlówki emitują także większość ilość światła, dlatego sprawdzają się przy oświetlaniu dużych pomieszczeń. Świetlówki liniowe często montuje się w biurach, szkołach czy nawet w akwarium – można łatwo umieścić je w podłużnej obudowie. Poza tym, mają zdecydowanie dłuższy czas pracy oraz żywotność od innych żarówek.

Osoby, które potrzebują trwałego oświetlenia dużych pomieszczeń powinny zdecydować się na świetlówkę. Świetlówki liniowe można wmontować do specjalnej, podłużnej obudowy – często obserwujemy taki widok w biurach. Jest to świetne rozwiązanie do każdego rodzaju pomieszczeń, domowych czy użytku publicznego.