Nowoczesne technologie wykorzystywane w produkcji mebli

W przemyśle meblarskim korzysta się z różnego rodzaju sprzętów, które mają zapewniać wysoką jakość powstających przedmiotów. Obecnie bardzo popularne są np. okleiniarki meblowe, które dodatkowo posiadają funkcję frezowania wstępnego.

Usuwanie naddatku obrzeża za pomocą frezarek wstępnych

frezowanie wstępneWiadomo, że oklejanie powierzchni meblowych, zwłaszcza tych wąskich, może przysparzać wiele problemów. Obecnie odchodzi się od ręcznego sterowania oklejarek meblowych, bo ta metoda narażona jest na powstawanie znacznie większej ilości błędów. Poza tym w ręcznym wykańczaniu mebli powstaje też więcej odpadków. Maszyny, które dodatkowo posiadają agregaty frezowania wstępnego, są aktualnie pożądane w wielu fabrykach mebli. Dzięki frezowaniu wstępnemu możliwe jest stworzenie idealnej powierzchni i najwyższą jakość spoiny klejowej. Oprócz tego frezowanie wstępne pozwala na równomierne nakładanie kleju na powierzchnię. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej rolki klejowej. Agregat frezujący daje możliwość precyzyjnego obcięcia naddatku z powierzchni mebli. Wiadomo, że w fabrykach meblowych produkcja powinna być prowadzona w taki sposób, by powstawało jak najmniej odpadów. Im mniej odpadów, tym mniejsze straty danego przedsiębiorstwa. Agregat do frezowania wstępnego daje też możliwość zaokrąglania naroża. W strefie obróbki końcowej agregatu frezującego znajdują się 2 wolne miejsca.

W tych miejscach można umieścić dowolne końcówki frezu, dopasowane do danej produkcji. Serwomechanizm, który znajduje się w agregatach frezujących, jest w stanie kontrolować wielkość obrzeża. Dzięki temu powstają zawsze takie same elementy. Narzędzie do frezowania ma średnicę zaledwie 125 mm. To sprawia, że nie ma możliwości powstawania jakichkolwiek uszkodzeń na powierzchni meblowej (na warstwie pokrywającej meble).