Na co zwrócić uwagę wynajmując halę?

Poszukując miejsca do produkcji lub magazynowania wyrobów często decydujemy się na wynajem. Obecny rynek ma bardzo wiele do zaoferowania. Ilość ofert może przyprawić o zawrót głowy. Ale na co zwracać uwagę poszukując takich ofert? Taki wybór należy bardzo szczegółowo rozważyć.

Duży wybór hal do wynajęcia

hale do wynajęciaPrzede wszystkim należy określić przeznaczenie naszej hali. Czy decydujemy się na produkcję, magazynowanie, czy może jedno i drugie. Pod tym kątem wybieramy odpowiednie miejsce i jego wyposażenie. Hale do wynajęcia różnią się bowiem powierzchnią, wysokością i oprzyrządowaniem. Jeżeli poszukujemy hali, która będzie zaadaptowana jako hala produkcyjna musimy wrócić uwagę na podłączenie niezbędnych mediów oraz infrastrukturę. Jeżeli poszukujemy hali magazynowej nie bez znaczenie okazuje się również wyposażenie. Standard wyposażenia hal magazynowy może być bardzo różny, co niesie ze sobą oczywiście adekwatne koszty. Więcej zapłacimy za halę z dokami, rampami przeładunkowymi oraz regałami magazynowymi, które zapewnią zwiększenie powierzchni magazynowej i umożliwią utrzymanie bezpieczeństwa wyrobów gotowych. Należy pamiętać również o utrzymaniu odpowiednich warunków temperatury i wilgotności produkcji i magazynowania produktów. Koszty rosną również wraz z standardem konstrukcji hali. Hala wykonana z blachy szybko się nagrzewa oraz łatwo oddaje ciepło, co za tym idzie zdecydowanie utrudni utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności.

Decydując się na wynajem hali należy rozpatrzyć wiele aspektów. Wszystkie one mają jednak wspólny mianownik, którym jest bezpieczeństwo wyrobów gotowych i ludzi w nich pracujących. Jedynie bezpieczny i zgodny z wymaganiami produkt pozwoli uzyskać zaufanie klientów, które stanowi najważniejszą wartość w prowadzeniu własnego biznesu.