Modny pokój dziecka

Wystrój pokoju dziecka ma ogromne znaczenie dla małego użytkownika i zdecydowanie wpływa na to, jak nasza pociecha czuje się w swoim wnętrzu. Kiedy mamy okazję dokonać pewnych zmian i ulepszeń w pokoju naszego milusińskiego, powinniśmy zapytać się go o zdanie i zaproponować także pasujące rodzicom rozwiązania.

Wnętrza w stylu skandynawskim

łóżeczka skandynawskie dla dzieciSzczególnie popularne w ostatniej dekadzie stały się wnętrza skandynawskie. Początek stylu skandynawskiego przypada na koniec dziewiętnastego wieku. Wówczas szwedzki projektant Carl Larsson opublikował album, w którym znajdowały się ilustracje przedstawiające sielankowe, jasne i pełne światła wnętrza domu. Istotą tego stylu są prostota i wygoda. Bardzo dużo elementów w nowoczesnym wnętrzu skandynawskim wykonanych jest z lakierowanego na biało drewna, bowiem bazą pomieszczeń w tym guście są naturalne kolory ścian: biel, beż, écru oraz pastelowe szarości. Ewentualnie sprawdzą się jeszcze jasne sosnowe deski. Jeśli chcemy w ten sposób urządzić pokój dla naszego dziecka, powinniśmy wyszukać w sieci łóżeczka skandynawskie dla dzieci. Zgodnie z założeniem trendu wykonane są one z jasnego lub pomalowanego na biało drewna. Ostatnio modne stały się zwłaszcza łóżka domki, nad którymi stworzony jest jakby kontur dachu domu z belek, Z racji, że w tym nurcie najważniejsza jest wygoda, takie łóżeczka posiadają często udogodnienie w postaci pojemnych szuflad pod stelażem materaca, w których zmieści się kołdra i poduszki Warto kolorowym akcentem przełamać czystość skandynawskiego wnętrza, na przykład wybierając żółtą pościel.

Pokój dziecka powinien przede wszystkim podobać się małemu użytkownikowi i być wygodny. Styl skandynawski, który w ostatniej dekadzie stał się bardzo modny, pozwala na ciekawe aranżacyjnie rozwiązania, które przypadną do gustu także dziecku.