Jak powinny wyglądać naklejki produktowe?

Chcąc zacząć produkcję obojętnie jakiego wyrobu należy najpierw spełnić szereg wymogów prawnych. Tylko na tej podstawie można odpowiednio oznakować wyrób oraz wprowadzić go do obrotu. Podstawy prawne stanowią przeważnie normy, ustawy czy rozporządzenia. W celu przekazania użytkownikowi ważnych informacji na temat parametrów technicznych czy sposobu podłączenia urządzenia należy go odpowiednio oznakować.

Drukowanie etykiet znamionowych

druk naklejekŻeby to osiągnąć do opakowania jednostkowego może zostać dodana specjalna instrukcja obsługi. Oprócz tego na urządzenie często naklejane są specjalne nalepki ze schematem podłączenia czy najważniejszymi parametrami. Warto wspomnieć, że druk naklejek może odbywać się w zakładzie produkcyjnym lub może być zlecony zewnętrznej firmie. W pierwszym przypadku do przygotowania nalepek wykorzystywane są specjalne drukarki, które pozwalają realizować cały proces kompleksowo. Do ich obsługi służą specjalne programy graficzne, gdzie możliwe jest zaprojektowanie od podstaw naklejki. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że przy większym zapotrzebowaniu zdecydowanie korzystniejszym wyjściem będzie poszukanie dostawcy, który oferuje przygotowanie tego typu naklejek. Na etykietach umieszczane są również najważniejsze informacje o producencie takie jak logotyp, dane kontaktowe czy adres.

Na podstawie tego klient, który ma jakiekolwiek wątpliwości co do produktu może natychmiast skontaktować się z jego wytwórcą. Dzięki temu zapobiega się powstawaniu niebezpiecznych sytuacji, które mogą prowadzić do wypadków czy incydentów przy pracy. Jak widać zadaniem producenta jest dostarczenie bezpiecznego i właściwie oznakowanego wyrobu. Tylko w ten sposób użytkownik może wykorzystać przedmiot czy urządzenie zgodnie z jego przeznaczeniem.