Eleganckie bankiety ściągają śmietankę towarzyską

Lubię czasami wyskoczyć na jakieś eleganckie przyjęcie. Od dłuższego czasu mieszkam we Wrocławiu i nie mogę narzekać na nudę. Odbywają się tutaj wspaniałem bankiety, na których świetnie się bawię. Ostatnio mój znajomy zaprosił mnie na taką imprezę. Zostali zaproszeni tylko artyści i znawcy sztuki. Ja jestem akurat rezenzentem książek. Poznałem tam miłą harfistkę i kilku zdolnych reportażystów. Było całkiem miło.

We Wrocławiu są świetne bankiety

Bankiety WrocławWspaniale otaczać się kulturalnymi ludźmi. Środowiska artystyczne zawsze mnie do siebie przyciągały. Już w młodości wiedziałem, że będę zajmował się czymś, co jest ściśle związane ze sztuką. Analiza literatury sprawia mi dużą przyjemność, a obcowanie z ludźmi, którzy się nią zajmują jest interesujące. Często poznaję takie osoby na bankietach. Jeśli chodzi o Bankiety Wrocław jest miastem, gdzie odbywają się najlepsze imprezy okolicznościowe. Zawsze jest dobre jedzenie i jakieś ciekawe atrakcje. Ostatnio na przykład zagrał znakomity kwartet skrzypcowy. Niedługo znowu wybieram się na taki bankier, na który podobno ma zostać podana pieczona gęś. Zabieram ze sobą uroczą harfistkę, którą niedawno poznałem. Zaiskrzyło między nami i spotykamy się coraz częściej. Mam nadzieję, że poznam tam jakieś nowe talenty, które będę mógł wypromować. W Polsce za mało jest zdolnych pisarzy. Potrzeba jakiegoś ożywienia w literaturze. Obecnie teoria literatury jest za bardzo ukierunkowana politycznie i nie zwraca się uwagi na sztukę. Ale to się zmieni.

Ale się najadłem. Ostatni bankiet we Wrocławiu był bajeczny. Jedzenie było pyszne, podali znakomitego szampana, a na stołach było moje ulubione wytrawne wino. Chętnie będę goscił także na kolejnych imprezach kulturalnych. Już jestem umówiony z moją znajomą harfistką na kolejną. Fajnie jest spędzać czas w tak miły sposób.