Co zrobić z używanymi regałami magazynowymi?

Ekonomia kieruje się twardymi prawami i nie zna sentymentów, dlatego nie wszystkie podmioty gospodarcze są w stanie utrzymać się na niezwykle konkurencyjnym rynku. Część firm upada, a po zamknięciu działalności ich magazyny stoją pełne pustych półek i regałów, z którymi nie wiadomo co zrobić.

Renowacja czy skup regałów?

skup regałów magazynowychJedną z możliwości, które oferuje rynek jest sprzedaż lub renowacja nieużywanych regałów i innych mebli magazynowych i sklepowych. Na rynku istnieje szereg firm zajmujących się skupem lub odnową nieużywanego sprzętu magazynowego do składowania towaru, warto więc zastanowić się, czy nie jest to możliwość do pozbycia się kłopotliwego balastu. Także przedsiębiorstwa, które wymieniły stare regały na nowe i wciąż mają obydwa zestawy na magazynie, mogą skorzystać z tej okazji. Jedną z opcji jest znalezienie klienta na regały i uzgodnienie z nim stanu, w jakim one musiałyby się znajdować, aby był zainteresowany ich zakupem. Konieczne by było oczywiście policzenie opłacalności zlecenia renowacji i sumy uzyskanej z ich sprzedaży. Ten wariant może być bardziej korzystny finansowo, ale wymaga pewnego nakładu pracy i zaangażowania. Alternatywą jest bezpośrednia sprzedaż półek firmie skupującej je, za niższą cenę, ale za to bez poświęcania własnego czasu i wkładu pracy. Którakolwiek opcja wydaje się bardziej atrakcyjna, recykling jest zawsze pożądany, tym bardziej że nie ponosimy żadnych jego kosztów, wręcz przeciwnie, punkt w którym prowadzony jest skup regałów magazynowych oferuje nam za to zapłatę.

Pojawienie się na rynku firm oferujących skup lub renowację nieużywanych mebli magazynowych wypełniło niszę i znalazło podatny grunt na tego rodzaju usługi. Korzyści z prowadzenia tego rodzaju działalności są wielorakie – nieużywane i rdzewiejące półki są wprowadzone do wtórnego obiegu, ich właściciel dostaje zapłatę, a firma skupująca również na transakcji zarabia.