Badanie u trychologa

Jeszcze do niedawna jedynym lekarzem i osobą, która mogła nam pomóc w problemach z włosami, był dermatolog i fryzjer. Jednak oni nie specjalizują się w budowie włosa, jego dolegliwościach, oraz chorobach włosów i skóry głowy. Wygląd naszej czupryny jest odzwierciedleniem stanu naszego organizmu.

Z jakimi problemami się spotyka trycholog?  

badanie trychologiczneWłosy są wytworem naszego naskórka, a ich głównym składnikiem jest keratyna. Jeżeli jesteśmy chorzy, albo przechodzimy jakąś poważną infekcję, to pierwsze sygnały dają nam nasze włosy, skóra i paznokcie. Dieta bezpośrednio wpływa na kondycję włosów, dlatego ważne, aby nie zabrakło w niej cynku, białka i witaminy A i E. Kiedy domowe sposoby i apteczne produkty nie pomagają nam w walce z problemami włosów i skóry głowy, to koniecznie trzeba wykonać badanie trychologiczne. Jego zadaniem jest przyjrzenie się z bliska strukturze włosów i skórze głowy. Najczęściej zgłaszamy się do specjalisty od włosów z problemem nadmiernego wypadania włosów, łupieżem, czy zbyt intensywnym przetłuszczaniem się skóry na głowie. Dzięki specjalnej kamerze z funkcją wielokrotnego powiększenia, lekarz może dokładnie ocenić stan naszego owłosienia i dobrać odpowiednią terapię leczniczą. Często wypadanie włosów, ma bezpośredni związek z łupieżem, szczególnie jego tłustą odmianą, gdyż przylega ona szczelnie do skóry i nie pozwala jej oddychać, a nowym włosom uniemożliwia wzrost. Od kiedy powstały gabinety trychologiczne, to lekarze mają ręce pełne roboty.

Wszelkie badania trychologiczne są bezbolesne i nieinwazyjne. Nie są one refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, więc musimy za nie zapłacić z własnej kieszeni, ale nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto, gdyż trycholog bardzo skutecznie pomaga osobom z problemami owłosienia.