Aranżacja okien z wykorzystaniem firan na zamówienie

Wydawałoby się, że aranżacja okien nie powinna stanowić żadnego problemu. Zazwyczaj bardziej skupiamy się na wygodnym umeblowaniu, modnych kolorach ścian oraz doborze oryginalnych lamp, żyrandoli lub innych dodatków. Okna zostają na koniec, a to przecież przez nie wpada światło dzienne, które buduje atmosferę całego domu lub mieszkania.

Zalety firanek tworzonych na zamówienie

firany na zamówieniePrzez kilka sezonów wiele osób odchodziło od dekorowania okien firanami. Zamiast nich stosowano rolety lub wertikale, jednak nic nie zastąpi delikatności światła słonecznego, które wpada przez cieniutki materiał. Ze względu na to, że w domu nie zawsze wszystkie okna są tej samej wielkości, bardzo często mamy też duże drzwi balkonowe warto kupować firany na zamówienie. Dzięki temu, obok idealnego dopasowania wielkości firanek, mamy możliwość wyboru rodzaju materiału, wzorów oraz długości. Firanami szytymi na zamówienie możemy ozdobić wszystkie okna w domu tak, by łączył je wspólny element dekoracyjny, np. motyw kwiatowy, esy floresy lub wzory geometryczne. Wybór materiałów na firanki jest bardzo szeroki. Tutaj możemy dopasować jego grubość do ilości światła słonecznego, jakie pragniemy wpuścić do wybranego pomieszczenia. Pokoje południowe, do których słońce zagląda niemal przez cały dzień warto wyposażyć w firany o gęstszym splocie, np. z gipiury lub satyny. Natomiast wnętrza o mniejszych oknach lub umiejscowione od strony północnej będą lepiej doświetlone, jeżeli w oknach umieścimy firanki z lekkiej organtyny.

Firany na zamówienie stanowią doskonały pomysł dla wszystkich osób, które pragną, aby ich wnętrza się wyróżniały. Dodatkowo możemy do nich dobrać oryginalne markizy lub dopasowane stylistycznie zasłony. Pozwoli nam to na stworzenie estetycznego oraz niepowtarzalnego wnętrza.