Jakie wybrać oświetlenie do biura?

W okresach zimowych musimy pomyśleć o zastosowaniu energooszczędnych żarówek, ponieważ w tym czasie najczęściej światło pali się prawie cały czas. Wszyscy eksperci zgadzają się, iż odpowiednie oświetlenie w miejscu pracy powinno być zamontowane, kiedy za oknem brakuje nam tego naturalnego światła. W okresach jesienno-zimowych, kiedy wychodzimy do pracy i wracamy, gdy jest ciemno warto zadbać o oświetlenie nie tylko biurach ale także w mieszkaniach.

Nowoczesne oświetlenie biura

oświetlenie biurBadania pokazują, że samo oświetlenie ma wpływ na jakość pracy naszych pracowników. Bezwzględnie więc musimy zadbać o to, aby światło sprzyjało rozwojowi i produktywności. Dodatkowo musimy pamiętać o bezpieczeństwie wzroku naszych ludzi. Kiedy decydujemy się na oświetlenie biur to warto przemyśleć kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na położenie obiektu oraz wymiary, jakie mają pomieszczenia, które chcemy oświetlić. Następnie musimy dokładnie wiedzieć, do jakiego trybu pracy chcemy zamontować oświetlenie, ponieważ inne zamontujemy do pracy dziennej, a inne do pracy nocnej. Również inne światło zamontujemy w przypadku kiedy pracujemy przed komputerem a inne, kiedy wykonujemy pracę fizyczne. Dodatkowo musimy zbadać to, ile światła naturalnego wpada do pomieszczenia, aby zoptymalizować koszty zużycia zainstalowanego oświetlenia.

W bardzo dużych halach produkcyjnych oświetlenie służy także jako drogowskaz dla pracowników. Ułatwia im powiem poruszanie się po całej przestrzeni, a także wskazuje najważniejsze punkty i miejsca takie jakie wyjścia awaryjne czy też wyjścia na klatkę schodową. Oświetlenie takich elementów jest bardzo istotne ze względu na bezpieczeństwo pracy i ewentualną ewakuację. Na koniec już dopiero zwracamy uwagę na to, aby światło było elementem dekoracyjnym.