Usługa wycinki drzew

W piecu palimy różnym opałem, w tym drewnem. Każde z nich nadaje się do palenia lub na inne cele. Standardowa wycinka trwa od kilku do kilkunastu dni. Czas trwania zależy oczywiście od ilości wycinanego drzewa. Jeśli więc potrzebujemy drzewa musimy skontaktować się z leśniczym. Oczywiście drewno na opał nabędziemy w wielu innych miejscach, typu tartaki czy inne składy opału.

Cennik usług leśnych

wycinka drzew w Krakowie - cennik usługJednak kupno drewna w tym miejscu jest bardzo dobrym pomysłem i opłacalne. Wycinanie drzew to usługi doświadczonych pilarzy, którzy pracują w określonej części lasu. Praca odbywa się za pomocą pił mechanicznych. Trzeba mieć jednak umiejętności i przejść odpowiedni kurs. Szkolenia organizowane są przez powiatowe urzędy pracy i w innych punktach edukacyjnych. Cena drewna liczona jest w metrach sześciennych. Zazwyczaj za metr dobrego drewna płacimy pięćdziesiąt złotych, czasem siedemdziesiąt. Wycinka drzew w Krakowie – cennik usług polega na tym, że za zgodą leśniczego możemy wyrobić sobie drewno. Ustawiamy je wtedy w kupki blisko drogi. Dajemy znać w leśniczówce, ze wycinka została dokonana i czekamy na dokument potwierdzający jej dokonanie i uprawniający do odbioru. Wycinka drzew w tej miejscowości odbywa się w lasach w danym rejonie. Dokonują tego pracownicy lasów państwowych, w porozumieniu ze strażą leśna lub rejonowym leśniczym. Również osoby fizyczne.

To bowiem ciężka praca, ale jeśli ktoś lubi pracować na świeżym powietrzu, z pewnością da sobie radę ze wszystkim. Są różne rodzaje drewna. Buk, jodła, sosna czy dąb. Każde jest dobre na opał. Leśniczy znaczy kupkę odpowiednią blaszką. Asygnata pozwala nam też na wywóz drzewa z lasu.Wtedy możemy cieszyć się tym opałem i ogrzewać nasze domy. Podsumowując wycinka drewna to ciężka praca.