Co radzą producenci saun?

Jak dbać o swój organizm? Ostatnimi laty w Polsce można zaobserwować olbrzymi wzrost zainteresowania poprawą kondycji fizycznej, a co za tym idzie i zdrowia. W związku z tym ogromną popularnością cieszą się siłownie, kluby fitness, basen itd.  A co można powiedzieć o saunach, czy one również pomagają utrzymać organizm w odpowiedniej formie?

Zdrowotny wpływ sauny- co mówią producenci saun?

producent saunPrzez wielu sauna kojarzona jest z Finlandią. Właśnie ten skandynawski kraj jest znany jako producent saun. Pewne fińskie przysłowie głosi: „Sauna to lekarstwo ubogiego człowieka”. Patrząc na dobroczynne skutki korzystania z sauny nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Niejeden producent saun wymienia następujące korzyści wynikająca z regularnego (minimum raz w tygodniu) odwiedzania tego miejsca: odpręża, relaksuje i uspokaja, łagodzi bóle, przynosi ulgę w alergiach, usuwa z organizmu produkty uboczne przemiany materii, daje uczucie lekkości i czystości. To tylko niektóre pozytywne strony korzystania z tej formy relaksu. W związku z wysoką temperaturą (w zależności od rodzaju sauny od 45 do nawet 90 °C) panującą we wnętrzu łaźni każdy producent saun podkreśla, że osoby borykające się z kłopotami z sercem powinny najpierw skontaktować się z lekarzem. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć odwiedzając saunę? Przed skorzystaniem z sauny unikajmy alkoholu, zawsze siadajmy na ręczniku, nie rywalizujmy z innymi, kto dłużej wytrzyma w wysokiej temperaturze, obserwujmy swój organizm (jeśli poczujemy się źle od razu opuśćmy saunę), na koniec weźmy zimny prysznic.

Wiele osób na całym świecie przekonało się jak korzystny wpływ na organizm ma sauna. Potwierdzi to nie tylko producent saun, ale również ogromna rzesza użytkowników tych zdrowotnych miejsc. Bez wątpienia saunę można nazwać „lekarstwem”.