Jak dbać o wodę w basenie?

Wraz z żoną postanowiliśmy kupić basen ogrodowy. Co prawda planowaliśmy to od kilku lat, ale ciężko było nam odłożyć odpowiednią sumę pieniędzy. Jednak w tym roku stwierdziliśmy, że wreszcie pozwolimy sobie na odrobinę luksusu i zaopatrzymy się w wielki basen rodzinny. Przy okazji, dowiedzieliśmy się kilku rzeczy o pielęgnacji takiego dodatku ogrodowego. 

Oprócz basenu ważna jest również chemia 

polecana chemia basenowaBasen, który wybraliśmy mieścił aż dziesięć tysięcy litrów wody i był solidnie wykonany. Jednak podczas rozmowy ze sprzedawcą, dowiedzieliśmy się, że stojąca woda szybko podchodzi nalotem oraz glonami, dlatego należy również zakupić odpowiednią chemię, która będzie oczyszczała naszą wodę. Doradca podkreślał, że polecana chemia basenowa to taka, która zawiera odpowiednie substancje aktywne a ich stężenie wynosi około 7% na litr preparatu. Dodatkowo podpowiedział nam jak używać takiego środka, aby móc cieszyć się czystą wodą niemalże codziennie i nie musieć zbyt często ponawiać zabiegu filtracji. Zgodnie z zaleceniami sprzedawcy, kupiliśmy 3 opakowania odpowiedniej chemii, aby mieć spokój do końca sezonu letniego, a także dobraliśmy odpowiedni filtr, który przedłuża działanie preparatu. Ogólnie rzecz biorąc, proces oczyszczania wody basenowej nie jest skomplikowany i wszystko jest dokładnie wyjaśnione na dołączonej instrukcji. Ponadto, chemia ma dość przyjemny zapach, co zaskoczyło mnie najbardziej, gdyż obawiałem się, że będzie on działał drażniąco na nozdrza i powodował łzawienie oczu.

Powoli kończy się lato oraz sezon na pływanie w ogrodowym basenie. Ze swojego punktu widzenia mogę stwierdzić, że to doskonała atrakcja dla całej rodziny i znakomity pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia ze znajomymi, szczególnie, jeśli woda w basenie jest czysta i przejrzysta.